5
september 2026

14.00 - 16.30 uur

Kosten €25,00

Workshop/lezing over werken met olieverf

door Freek Weijs

Kunstschilder Freek Weijs uit Vollenhove neemt u deze middag mee in de wereld van de klassieke schilderkunst. Aan de hand van een presentatie, demonstraties en enkele korte oefeningen laat hij zien hoe een traditioneel olieverfschilderij wordt opgebouwd.

Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere:

  • de keuze voor paneel, doek of andere schilderdragers;
  • de opbouw van een schilderij;
  • compositie en perspectief;
  • het maken en gebruiken van verf;
  • kleurgebruik;
  • materiaal- en gereedschapskeuze.

Er valt veel te vertellen over de verschillende facetten van de schilderkunst. Tijdens deze middag krijgt u een brede kennismaking met de belangrijkste onderwerpen.

Let op: dit is geen praktische schilderworkshop waarin een eigen schilderij wordt gemaakt. De nadruk ligt op uitleg, demonstraties en het opdoen van kennis en inzicht in de traditionele schildertechnieken. Voor enkele kleine oefeningen wordt gezorgd; u hoeft zelf niets mee te nemen.

De middag is geschikt voor zowel geïnteresseerden als (beginnende) schilders die meer willen leren over de achtergrond en werkwijze van het traditionele schilderen met olieverf.


Datum: Zaterdag 5 september 2026 van 14.00 uur tot 16.30 uur

Plaats: Reestkamer, Oud Avereest 5 te Balkbrug
Er is plaats voor maximaal 8 deelnemers, vol is vol.
Kosten: € 25,- per persoon.

Aanmelden vóór 29 augustus 2026 per mail.

Nieuwsbrief ontvangen?

Schrijf u snel in en blijf op de hoogte.