Door de eeuwen heen, tot op de dag van vandaag, zijn mensen wereldwijd op weg gegaan naar heilige of spiritueel belangrijke plaatsen: als pelgrim op pelgrimage. Vroeger vanuit religieuze overtuiging maar tegenwoordig kunnen persoonlijke groei of rust zoeken ook redenen zijn.

In elke godsdienst zijn heilige plaatsen ontstaan die bezocht worden door gelovigen met eventueel vaste routes naar het heiligdom en vaak ook vaste rituelen ter plekke.
Binnen het christendom is de Camino de Santiago de bekendste, voor moslims de bedevaart naar Mekka. Tegenwoordig zijn veel pelgrims binnen Europa niet meer op weg vanuit religieuze overtuiging. Zij zijn op zoek naar bezinning, rust of ontmoeting. Meestal lopend, net als in vroeger tijden. Mensen komen terug met verhalen rondom ontmoetingen, mooie ervaringen en ook afzien en jezelf beter hebben leren kennen.
Niet altijd hoef je daarvoor ver te reizen. Er zijn ook andere vormen van pelgrimage denkbaar, vooral als het doel zelfontwikkeling is of jezelf beter leren kennen.
In de kunst is dit ook verbeeld. Traditionele vormen van pelgrimage maar ook andere uitingen van pelgrimage zoals loskomen van de alledaagse routine of de overgang naar een nieuwe levensfase. Voor deze expositie zoeken we naar verbeelding van pelgrimage op allerlei manieren.
Expositieruimte De Reestkamer, onderdeel van de Reestkerk te Oud Avereest (nabij Balkbrug, Overijssel), organiseert een expositie met als thema Pelgrimage. In de periode van 26 september tot en met 29 november 2026.
Op 27 september organiseert de Reestkerk een cultureel muziekprogramma rond het thema pelgrimage.
Ben jij kunstenaar en geïnspireerd door dit thema? We nodigen je van harte uit om deel te nemen aan deze expositie.
- We zien graag dat beeldend kunstenaars van elke culturele en religieuze achtergrond deelnemen.
- 2 Dimensionale werken zijn welkom, kleinere 3 dimensionale werken kunnen in overleg ook worden geëxposeerd. Het materiaalgebruik staat vrij
- Aanmelden kan tot 15 juni 2026 waarbij aangegeven wordt welk idee je hebt voor een kunstwerk en ovv Pelgrimage per mail naar expositie@reestkerk.nl
- Concept aanleveren (foto o.i.d.) voor 1 augustus en werk inleveren half september.
- Verkoop van werk is mogelijk. (20% commissie)
- Vragen? Mail naar expositie@reestkerk.nl